Zalety tresury psów z systemami

Szkolenie psów za pomocą elektronicznych systemów treningowych cieszy się wśród właścicieli tych czworonogów bardzo dużą popularnością. Fakt ten zaskakiwać raczej nie powinien, albowiem tego rodzaju rozwiązania posiadają wiele zalet – pod warunkiem oczywiście, że używa się ich zgodnie z instrukcja i są to produkty atestowane, a zatem bezpieczne, tak dla psa, jak i dla człowieka.

Jak też sama nazwa sugeruje, obroża taka powinna być wykorzystywana jako narzędzie szkoleniowe, a nie służące karaniu. Właściwie stosowana, pozwala na stosunkowo szybkie wyeliminowanie u psa niewłaściwych zachowań i zastąpienie je tymi pożądanymi. Ogromnym plusem tych systemów jest to, że dzięki nim na niewłaściwe zachowanie zwierzęcia reagować można w trybie natychmiastowym – i to nawet na odległość (jak dużą, to już zależy od zasięgu, w którym z taką obrożą można pracować). Tym samy również i swoboda zwierzęcia nie jest ograniczana, co też odgrywa znaczącą rolę.

Psy na ogół dobrze znoszą treningi z zastosowaniem w nich elektroniki. Ta gwarantuje szybki czas szkolenia oraz bardzo pozytywne efekty. W zależności oczywiście od tego, jakie niepożądane zachowania psa chcemy u niego wyeliminować możemy skorzystać z urządzeń ograniczających szczekanie, obroży treningowych do tresury na odległość oraz systemów niewidocznego ogrodzenia przeciw ucieczkom psa z ogrodu.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*