Zabawki – doskonałe rozwiązanie dla znudzonego psa

Behawioralna zabawka dla psa PremierWielu właścicieli psów boryka się z problemem nieodpowiedniego zachowania swoich pociech. Zabawki mogą służyć jako doskonałe uzupełnienie tresury psa. Pies wykonując poprawnie polecenie może zostać nagrodzony w zastępstwie smakołyka ulubioną zabawką lub zabawką z wypadającym smakołykiem. Odpowiednia zabawka może również posłużyć do rozładowania psiej energii. Kilku minutowa zabawa przed szkoleniem uspokaja psa i powoduje iż skupia się on bardziej na wykonywaniu poleceń.

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo zabawek dla psów. Wśród nich zainteresowaniem cieszą się m.in. zabawki z dźwiękiem lub zapachowe. Jedną z propozycji są pachnące wanilią kule, które możemy wypełnić ulubionymi przysmakami naszego psa. Ciasteczko musi pokonać labirynt, który znajduje się w środku kuli, aby wypaść na zewnątrz i zostać zjedzone. Produkt dostępny jest w kilku kolorach, więc możemy zdecydować się na ten, za którym nasz pupil najchętniej biega. Zabawki z ciastkami w środku to znakomity sposób, aby zająć zwierzę na kilka godzin.

Inną propoZabawka zapachowa Karliezycją jest gryzak o miętowym aromacie, który oferuje nam marka Denti. Wyprofilowany kształt i kauczukowe wypustki zapewniają psu czyszczenie zębów w czasie gryzienia zabawki. Zapach mięty odświeża oddech naszego ulubieńca.  Jednym z modeli są zapachowe kości o słodkim posmaku. Nieelastyczne tworzywo ma zapach czekolady lub wanilii. Jeśli pies lubi biegać za ringo, możemy mu dostarczyć zapachowy model, ponieważ marka Karlie również oferuje nam taki produkt. Psi węch jest dobrze rozwinięty, więc zabawki o kuszącym zapachu z pewnością zachęca naszego pupila do zabawy.

 

Dentystyczna zabawka dla psa masująca dziąsłaKoniecznie dobierzmy zabawkę do rozmiarów zwierzęcia. Jeśli mamy małego ulubieńca, musimy wziąć pod uwagę zasięg jego szczęki, ponieważ z niektórymi zabawkami może mieć problem. Idealnym rozwiązaniem dla małych psów jest gryzak Denti. Dla dużych ras marka ta oferuje miętowy hantelek, który również posiada wypustki usuwające osad z zębów. Produkt posiada większe rozmiary, więc jest odpowiedni dla silnego i dużego psa. Warto też wcześniej sprawdzić, czy nasz zwierzak lubi zapach wanilii czy czekolady. Jeżeli nie przepada za nimi, zabawka nie spełni swojej roli i lepiej zdecydować się na wersję bezzapachową.

 


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*