Zabawki dla psa wspomagające tresurę

Mogłoby się wydawać, że zabawka dla psa może służyć tylko do zabawy. Zabawki dla psów stanowią doskonałe uzupełnienie tresury psów, również profesjonalnej w której używana jest elektryczna obroża treningowa. Bo tresura psa to nie tylko bodźce negatywne 🙂 Wiele psów po wykonanej komendzie woli natomiast dostać w nagrodę zabawkę niż przysmak. Zabawki zajmujące psa przez dłuższy czas powodują, że rozładuje on swoją energię i podczas szkolenia jest już bardziej skupiony na wykonywaniu komendy.

Zabawki dla psów wbrew pozorom nie muszą mieć skomplikowanej budowy. Jak z pewnością każdy z nas niejednokrotnie widział, pies może zadowolić się nawet zwykłą podeszwą buta, co dla nas niestety nie jest dobrą informacją. Obecnie producenci prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowszych zabawek dla psów, które nie tylko zajmą psa ale również zapewnią mu odpowiednią aktywność ruchową i rozwój umiejętności nabywanych w czasie aktywnej pracy z daną zabawką.

Zabawki dla psów Hugs marki HappyPetPrzykładem jednym z ciekawszych rozwiązań i przez wielu właścicieli psów niedocenianym, są zabawki w postaci sznurów. Zabawka dla psa w postaci sznura doskonale nadaje się dla szczeniaka, który nie słucha naszych komend. Takie plecionki mogą dostarczyć psu wiele frajdy i pochłonąć go na wiele godzin. Sznur obecnie sprzedawany w wielu sklepach zoologicznych przybiera różne formy i kształty. Z jednej strony może to być piłka, jak chociażby model Nuts for Knuts, natomiast z drugiej kość. Mała pleciona kulka wykonana w 100% ze sznura jest wbrew pozorom bardzo trwałą zabawką ułatwiającą czyszczenie zębów i masowanie dziąseł. O ile w podobny sposób działają gumowe odpowiedniki takich zabawek, o tyle to bawełna pozwala na wbicie kłów i dokładne ich oczyszczenie, czego nie można powiedzieć o gumowych zabawkach. Te zabawki dla psa wykonane z różnych rodzajów bawełnianych nici dostępne są w bardzo zróżnicowanych wariantach kolorystycznych.

Bawełniane kości marki BestBoneNa przykład sznur bawełniany w kształcie kości od Best Bone został spleciony z różnobarwnych mniejszych sznurków. Mocny splot sprawia, że konstrukcja jest masywna i twarda, a podczas gryzienia świetnie wpływa na zęby psa. Mało tego, ze względu na węzły zawiązane na końcach tego sznura, świetnie się nim rzuca, co sprawia, że można go używać jako aport. Zarówno w sklepach internetowych, jak i zoologicznych, czy zwykłych supermarketach, znaleźć możemy wiele ciekawych zabawek  bawełnianych. Kupując zabawki dla psa zwróćmy uwagę, aby przynajmniej jedna z nich była wykonana z bawełny i najlepiej przyjęła postać twardego masywnego splotu. Niektóre z zabawek dla psów oprócz wykonania z bawełnianego sznura posiadają dodatkowe elementy z materiału i tworzywa, a także piszczałkę wydającą zabawne dźwięki co dodatkowo zachęca naszego psa do zabawy. Po, lub w trakcie intensywnej zabawie warto sięgnąć po produkt jakim jest obroża elektryczna wspomagająca tresurę psa w terenie. Tresura psa powinna być codziennym gościem w naszym życiu abyśmy mogli cieszyć się dobrze wychowanym psem.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*