Ucieka ? Ciągnie smycz ? Pomoże elektroniczna obroża do tresury psa

Psy są towarzyszami ludzi w różnym wieku. Bardzo też często trzymają je ludzie starsi, dla których niejednokrotnie pies właśnie jest jedynym towarzyszem codziennych zmagań z rzeczywistością. Człowiek w im bardziej zaawansowanym wieku się znajduje, tym więcej sił witalnych traci, pojawiają się też problemy natury zdrowotnej i tym podobne – niestety, procesu starzenia nie da się zatrzymać, chociaż naturalnie u każdej osoby przebiega on zupełnie inaczej. W każdym bądź razie dla takiej właśnie osoby trzymanie psa jest wyzwaniem jednak nieco większym aniżeli w przypadku ludzi młodych i zdrowych. Pojawiają się rozmaite kłopoty, jak dla przykładu te nieustannie towarzyszące wyjściom na spacery.

Pies wówczas niekoniecznie zachowuje się w taki sposób, w jaki by sobie życzył jego właściciel. Może chociażby zacząć się szarpać, pędzić przez siebie i usiłować zerwać się ze smyczy. Osobie starszej trudno jest wówczas okiełznać swojego pupila, a skończyć się to może różnie dla takiego człowieka – nawet i upadkiem, którego konsekwencje okazać się mogą groźne. Oczywiście, to wszystko nie oznacza od razu, że takie osoby muszą rezygnować z posiadania psa. Są łatwe i nie wymagające dużego wysiłku sposoby na to, aby nakłonić psa do tego, by zachowywał się we właściwy sposób.

Sposobami, o których w tym miejscu jest mowa są elektryczne obroże treningowe. Taki system składa się z dwóch podstawowych elementów, a mianowicie z obroży zakładanej psu oraz z nadajnika, który wygląda niczym telewizyjny pilot, a posługuje się nim właściciel psa. Kiedy zwierzę zaczyna tracić nad sobą kontrolę i pojawiają się niepożądane u niego zachowania, wówczas wystarczy jedynie przycisnąć odpowiednie guziki na pilocie i sprawa jest załatwiona – impuls elektrostatyczny nieprzyjemny dla psa zacznie działań zniechęcając go do szarpania smyczą.

Lepszego sposobu na radzenie sobie z niesfornym czworonogiem obecnie nie ma. Pies bardzo szybko się do tego przyzwyczai, ponieważ w końcu nauczy się, że niewłaściwe zachowanie zostanie ukarane impulsem elektrostatycznym. Takowy impuls rzecz jasna krzywdy żadnej mu nie zrobi, nie mniej jednak do przyjemnych doznań również nie należy. Pies zrozumie, że szarpanie się i tym podobne w ogóle nie leży w jego interesie, w związku z czym prędzej czy później przestanie to robić. Dlatego osoby starsze pragnące czerpać radość z posiadania czworonożnego przyjaciela powinny nad takim właśnie zakupem pomyśleć. Z dostępem do tych produktów obecnie kłopotu nie ma.

Pewną alternatywą dla psów szarpiących się na smyczy są również tresery ultradźwiękowe. Tu impuls z obroży elektronicznej został zastąpiony nieprzyjemnym dla psa dźwiękiem. Tego rodzaju trenażery można zabrać ze sobą na spacer chowając do kieszeni kurtki. Z uznanych producentów można poszukać w google takich urządzeń do tresury psów jak:

– ultradźwiękowy treser PetSafe,

– dog-e-walk szarpanie smyczy

Co ciekawe trenażer PetSafe służy nie tylko do karania psa. W pilocie znajduje się również przycisk pochwały, który uruchamia dźwięk przyjemny dla psa. Tego rodzaju obroże do tresury czy trenażery psów można wykorzystywać również w innych sytuacjach: gdy pies gryzie nogawki spodni, skacze na przypadkowe osoby czy zajmuje się inną niemile widzianą przez nas czynnością. O ile w przypadku obroży elektronicznej zasięg działania wynosi od 100 do kilkuset metrów to użycie do tego typu tresury urządzeń ultradźwiękowych ma sens w odległości do kilkudziesięciu metrów.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*