Wychowanie i tresura psa z użyciem niewidzialnego ogrodzenia

Przyjmując małego psa do domu zdajmy sobie sprawę z tego, że jest to dla nas ogromna odpowiedzialność. Szczeniak jest także istotą, o którą trzeba dbać i wychowywać niemal tak, jak dziecko. Oczywiście nie musimy poświęcać mu nie wiadomo ile uwagi lecz powinniśmy się przyłożyć do kształtowania jego zachowań i charakterów. Pomoże nam to w domowych czynnościach choć może to z początku wydawać się mało prawdopodobne. Wytresowany zwierzak sam będzie wychodził na zewnątrz za swoją potrzebą, pozna miejsca, pomieszczenia w domu, w których może przebywać, a także zobaczy, co mu wolno robić, a co jest zakazane. Dzięki temu odciążymy się od różnych obowiązków każdego dnia.

Ułożenie psa z wykorzystaniem systemów elektronicznych

Będzie to wygoda dla nas, jak i też dla psa. Wiadomym jest, iż do tego przydałoby się wykorzystać różnorodne systemy dostępne na rynku. Bowiem zwykłe szkolenie bez użycia nowinek technologicznych niekoniecznie musi dać szybkie rezultaty. Natomiast z nimi trening będzie o wiele sprawniejszy i przyjemniejszy zarówno dla właściciela, jak i jego podopiecznego. Warto tutaj wspomnieć o sklepach, które oferują tego typu produkty pomocne przy tresurze. Na uwagę z pewnością zasługuje sklep internetowy Easypet.pl. Jest on dystrybutorem elektronicznych sprzętów dla psów i kotów, które pomagają w wychowywaniu zwierząt i uczeniu ich nowych rzeczy. Znaleźć tam możemy specjalne obroże elektroniczne, antyszczekowe, lokalizatory GPS, miski z funkcją filtracji wody, drzwiczki dla psów i kotów a także niewidzialne ogrodzenia. Te ostatnie bardzo dobrze spełniają swoja rolę nie tylko na dużych powierzchniach (na przykład na wsiach), gdzie pies może biegać na sporym terenie, ale także i w mieszkaniach w bloku.

Zasięg takich sprzętów jest bowiem różnorodny, dlatego wybierzmy taki, który będzie dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem, będzie dopasowany do naszych potrzeb i ufamy, że spełni nasze oczekiwania. Godnym polecenia jest urządzenie PetSafe PRF-3004 W-20. Jest to lekka obroża dla psa wraz z przewodem, który pomoże ci chronić daną przestrzeń. Bezpieczeństwo psa potwierdza certyfikat ECMA. Istnieje możliwość rozbudowania kabla do długości 1200 metrów. Zestaw zawiera również specjalne flagi ostrzegawcze, dzięki czemu na psa będą oddziaływać jednocześnie bodźce wizualne. Gdy pętla w nadajniku zostanie przerwana, jesteśmy o tym automatycznie informowani. Korzystanie z tego produktu usprawni wpajanie psu zasad korzystania z wyznaczonych przez nas obszarów.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*