Tresura psa z elektroniczną obrożą

Klasyczna tresura czasem niestety zawodzi, dlatego powstały tak zwane elektroniczne systemy treningowe dla psów. Do grupy takich produktów nalezą między innymi obroże antyszczekowe, niewidoczne ogrodzenia czy też obroże elektroniczne. Z takich systemów korzystają treserzy psów, hodowcy, myśliwi ale również i zwykli właściciele psów.

Treserowi nie trzeba tłumaczyć jak się posługiwać taką elektroniczną obroża, lecz dla nas, zwykłych właścicieli czworonogów może być to czarną magią. Otóż najważniejszą rzeczą jaką należy wspomnieć na samym początku jest to, że działanie takiej obroży opiera się na związkach przyczynowo skutkowych, które doskonale rozumiane są przez psa. Dlatego też psy kojarzą niewłaściwe zachowaniem z nieprzyjemnym uczuciem jakie wywołuje impuls korekcyjny.

Obroża elektroniczna to narzędzie pomocnicze, dlatego zawsze trzeba przed uczuciem impulsu czy tez ostrzeżenia dźwiękowego wydać psu komendę. Po kilku dniach tresury z obrożą elektroniczną zauważyć można już efekty. A co najważniejsze, efekty te, utrzymują się przez bardzo długi okres. Zatem śmiało można powiedzieć, że elektroniczna obroża to także oszczędność czasu.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*