Tresura psa na spacerze

Osoby, które posiadają psy bardzo często zapominają o tym, że nie wszyscy ludzie muszą za tymi zwierzętami przepadać, nie brakuje również i takich, którzy tych zwierząt po prostu się boją. Trzeba to zrozumieć, a nie uszczęśliwiać kogoś na siłę obecnością swojego psa.

Często można to zaobserwować na dworze, kiedy ktoś spacerując ze swoim psem, spuszcza go ze smyczy, a ten podbiega do kolejnych osób, skacze na nie i szczeka. Chociaż złych zamiarów nie ma – bo wyraża w ten sposób swoje zadowolenie, to jednak nie musi się to wszystkim podobać. Poza tym skąd ktoś ma wiedzieć, że cudzy pies jest przyjaźnie nastawionym do ludzi zwierzęciem? Takie zdarzenia rodzą bardzo wiele nieprzyjemności, dlatego trzeba ich unikać.

Właściciel powinien swego pupila odpowiednio przeszkolić – przy tej okazji bardzo przydatne okazać się mogą elektroniczne obroże treningowe. Dzięki nim można zdyscyplinować pupila szybko i skutecznie. Taka tresura psa jest bardzo efektywna, więc i wyjście z psem na spacer przestanie być tak strasznie stresujące. Wybierając odpowiedni zestaw musimy kierować się przede wszystkim wagą naszego pupila.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*