Szkolenie psów asystujących

Szkolenie psów zawsze jest w mniejszym bądź większym zakresie profesjonalne. W ramach tej zdecydowanie profesjonalnej kategorii mieszczą się psy szkolone na potrzeby tych osób, które mają bardzo poważne problemy ze słuchem – albo nie słyszą wcale, albo naprawdę bardzo słabo.

Szkoleniem takich czworonogów zajmują się oczywiście profesjonaliści, a zastosowanie przy tej okazji znajdują rozmaite metody, między innymi te wykorzystujące elektroniczne systemy treningowe. Taki trening ma na celu wyczulenie zwierzęcia na wszystkie dźwięki charakterystyczne dla życia codziennego. Można w tym miejscu w ramach przykładów wymienić zatem takie dźwięki jak dzwonek do drzwi czy dźwięki sygnalizujące zagrożenie dajmy na to pożarem. Pies na takie rzeczy musi reagować w tempie błyskawicznym.

Nie bez znaczenia są tutaj zatem indywidualne predyspozycje zwierzęcia do stania się psem słyszącym. Najlepsze są tutaj rasy o niewielkich gabarytach oraz odznaczające się dużą żywiołowością, a także przyjaznym usposobieniem.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*