Szczeka, ujada, wyje?

Psy komunikują się ze sobą poprzez szczekanie. Jest to naturalne zachowanie psów i powinniśmy jak się wydaje je akceptować. Co w sytuacji gdy pies przeciągle hałasuje nie dając chwili wytchnienia? Co w sytuacji gdy nasi sąsiedzi straszą skargami do odpowiednich służb? Niektórym może się wydawać, że jedynym rozwiązaniem jest oddanie psa. Jak się okazuje jest na to skuteczny sposób w postaci produktu o nazwie: obroża antyszczekowa. Urządzenie działa automatycznie przy pomocy zestawu czujników. Sensory te w postaci czujnika wibracji krtani oraz mikrofonu wykrywają szczekanie psa i korygują zachowanie przy pomocy impulsu. Najbardziej skuteczne są urządzenia posiadające oba czujniki i dodatkowo czujnik wibracji krtani wyposażony w regulację pozwalający dokładnie dopasować czułość do szczeku danego psa.

EasyPet NoBark 60 - obroza przeciw szczekaniu psa, z akumulatoremZaawansowanym modelem obroży antyszczekowej dostępnej na rynku jest model EasyPet NoBark 60. Obroża antyszczekowa tej marki została wyposażona z siedem płynnie regulowanych impulsów a także wibrację poprzedzającą impuls elektryczny. Zasilanie na akumulatorek, który można ładować znacznie obniża koszty eksploatacji tego urządzenia. Obroża posiada kompaktowe kształty oraz małą wagę dzięki czemu może być stosowana nawet dla najmniejszych psów. Obroża daje możliwość również ustawienia samej wibracji jeżeli nie chcemy używać impulsu elektrostatycznego.

Mocna obroża antyszczekowa CanicalmInna firmą oferującą obroże jest francuski producent Num’axes. Producent ten oferuje wiele modeli obroży antyszczekowych wyposażonych w różne funkcje. Najprostszym modelem jest obroża Canicalm. Obroża ta została wyposażona w czujnik wibracji krtani. Poziom impulsu można regulować w trzech poziomach aby dostosować jego siłę do wrażliwości psa. Impuls korekcyjny poprzedzany jest ostrzeżeniem dźwiękowym. W przypadku gdy nie chcemy używać impulsu elektrostatycznego można go wyłączyć i używać jedynie ostrzeżenia dźwiękowego. Obroża ta przeznaczona jest dla psów ras mniejszych i średnich. Dla większych psów producent przewidział model Num’axes Canicalm Premium w którym siła impulsu została odpowiednio zwiększona aby można ją było zastosować u większych ras.

Co ciekawe na rynku znajdziemy również takie obroże ograniczające szczekanie, które reagują na zachowanie się psa poprzez zapach lub nagrany przez nas dźwięk. Wybierając dany model warto jednak zwrócić uwagę, czy jest on bezpieczne dla psa. Markowe obroże przeciw szczekaniu i wyciu psów to koszt od około 250 do nawet 500 PLN.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*