Systemy do tresury małych psów

Właściciele małych psów często zastanawiają jak uporać się ze swoimi niesfornymi czworonogami. Są tak małe, że mamy tak bardzo duże obawy, że zrobimy im krzywdę. Czasem jednak nie ma wyjścia i trzeba w jakiś sposób rozwiązać problem z nawet tak małym psiakiem. Wiadomo, że najmniejsze psy robią najwięcej hałasu co idzie przy tym za skargami sąsiadów i ogólnym zamieszaniem w domu. Oczywiście jest sposób na rozwiązanie takich kłopotów a mianowicie należy zastosować obrożę antyszczekową. Dla małych ras psów można użyć obrożę ultradźwiękową lub sprayową – one w zupełności wystarczą i nie trzeba stosować tych działających w oparciu o impulsy elektrostatyczne. Działanie jest bardzo proste, gdy pies zaczyna szczekać mikrofon umieszczony w obroży wychwytuje to i w efekcie emituje ultradźwięki nieprzyjemne dla ucha psa bądź w przypadku obroży sprayowej wypuszcza dawkę sprayu o specyficznym zapachu.

System treningowy - opcje dla psów ras mniejszych

Jeżeli mamy problem z psem na spacerach bądź z jego ogólnym ułożeniem należy zastosować obrożę elektroniczną do tresury. Warunkiem stosowania takowego systemu jest odpowiednia waga psa, która zazwyczaj musi przekraczać 3,6 kg. W zestawie znajduje się obroża oraz pilot. Gdy pies robi coś niepoprawnego np. szarpie się na smyczy bądź skacze na przechodniów wstępnie stosujemy komendę głosową np. DO NOGI, SPOKÓJ. Jeżeli pies nie reaguje na komendę, za pomocą pilota dajemy mu ostrzeżenie dźwiękowe i ponawiamy komendę. W przypadku gdy pies nie zareaguje podajemy impuls na wybranym poziomie i również ponawiamy komendę słowną. Komendy to priorytet w ogólnej tresurze psa. Ważne jest to aby pies znał chociaż podstawowe komendy słowne wtedy nauka jest znacznie łatwiejsza a pies szybciej się uczy.

W przypadku gdy nasz pies większość czasu spędza na podwórku i naturalnie go demoluje np. podgryzają drzewka bądź rozkopując rabaty doskonałym rozwiązaniem jest niewidzialne ogrodzenie. Na naszym rynku jedną z marek, która posiada system przeznaczony właśnie dla małych psów to PetSafe. Obroża w zestawie jest bardzo malutka i lekka, zasilana na pojemną baterię niewielkich rozmiarów. Dzięki takiemu systemowi możemy wyznaczyć psu miejsca w ogrodzie, po których może się poruszać. Przewodem otaczamy strefy niedostępne dla pupila i zakładamy mu obrożę. Gdy się do niego zbliży wstępnie dostanie ostrzeżenie dźwiękowe, jeżeli zbliży się bardziej dostanie impuls elektrostatyczny, która napnie psu mięśnie. Stosując powyższe systemy uczymy psa posłuszeństwa, nawet tego najmniejszego rozmiaru.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*