Skuteczna tresura psa

Jednym z najczęściej popełnianych przez właścicieli psów błędem jest wychodzenie z założenia, że zwierzę doskonale rozumie to, co się do niego mówi. Tymczasem nie jest to wcale prawdą. Oczywiście, potrafi odpowiednio reagować na komendy – ale tylko wtedy, kiedy zostanie ich nauczony i kiedy nie będą zawierały sprzecznych względem siebie informacji.

Pies sygnały dźwiękowe kojarzy bowiem z bardzo konkretnymi sytuacjami. Z tego też właśnie powodu szkolenie przy użyciu elektrycznych obroży treningowych czy obroży antyszczekowych (także tych sprayowych) pozwala na uzyskanie tak znakomitych rezultatów. Dawka nieprzyjemnego zapachu czy równie nieprzyjemny impuls elektrostatyczny jest kojarzony przez zwierzę ze ściśle określona sytuacją – tym bardziej, że taka obroża reaguje dokładnie w momencie zaistnienia takowej sytuacji, a nie dopiero po fakcie.

Rzecz jasna każdy pies wykazuje się różna podatnością na takie szkolenia, nie mniej jednak ogólnie rzecz biorąc, nie zajmują one specjalnie zbyt wiele czasu. Tresura psa przy pomocy elektronicznych systemów treningowych jest znacznie szybsza i skuteczniejsza, co potwierdza wielu zawodowych treserów.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*