Odpowiedni model elektronicznej obroży

Obroża treningowa dobrej jakości – a w tylko i wyłącznie takowe należy inwestować – nie jest najmniejszym wydatkiem, tego ukryć się nie da. Najtańsze modele kosztują kilkaset złoty, natomiast ceny tych bardzo mocno zaawansowanych oscylują w granicach nawet i trzech tysięcy – jak na jednorazowy wydatek przystało, to całkiem sporo.

Rozpiętość cenowa jest zatem ogromna, ale to, ile ostatecznie wydamy na taką obrożę zależy przede wszystkim od tego, na jakim dokładnie treningu nam zależy (między innymi, bo i kilka innych aspektów też trzeba przy tej okazji wziąć pod uwagę). W każdym bądź razie jest to inwestycja, która naprawdę bardzo się opłaca. Dzięki temu nasza praca z czworonogiem przyniesie o wiele lepsze rezultaty. Stanie się przy tym bardziej efektywna. Psu również będzie prościej pewne rzeczy przyswoić.

Pamiętać należy też dla przykładu i o tym, że wydając psu polecenia, należy zawsze wypowiadać je w taki sam sposób, z tą samą intonacją i tym podobne. A sami wiemy, że w praktyce jest to po prostu niewykonalne. Z obroża treningową takich problemów nie ma, albowiem zawsze wysyłamy impuls o takiej samej mocy, natężeniu i tak dalej, więc pies bardzo szybko go sobie przyswaja.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*