Obroże do tresury na większych odległościach

Elektryczne obroże dla psów cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ przynoszą właścicielom czworonogów oczekiwane efekty. Trening z użyciem tego typu urządzenia jest dużo szybszy i skuteczniejszy niż tresura prowadzona w wolnych chwilach. Do prawidłowo przeprowadzonej tresury bez użycia pomocy potrzebowalibyśmy zatrudnić profesjonalnego tresera. Tymczasem możemy wydać dużo mniej pieniędzy i spędzić sporo czasu ze swoim psem, kiedy będziemy oduczali go złych nawyków. Chcąc wypróbować działanie obroży, warto skupić się na firmach, które produkują najlepsze artykuły.

Profesjonalne obroże do tresury psówJedną z nich jest PetSafe, która proponuje nam m.in. obrożę Deluxe działającą w zasięgu 900 metrów. Jest to spory zasięg, więc urządzenie może być śmiało wykorzystywane przy tresurze psów myśliwskich czy innych, które pełnią profesjonalne funkcje podczas pracy niektórych osób. Zestaw PetSafe Deluxe, w skład którego wchodzi obroża i pilot, posiada właściwości wodoodporne. Umożliwia nam to trening w niesprzyjających warunkach pogodowych, podczas deszczu lub opadów śniegu. Nie uszkodzimy sprzętu także wtedy, kiedy przeprowadzimy szkolenie w ogrodzie mokrym po burzy. Model posiada ostrzeganie dźwiękiem, co ułatwia psu skojarzenie impulsu z zachowaniem, podczas którego słyszy dźwięk. Obroża posiada osiem poziomów impulsów, co umożliwia wysłanie psu najmniejszej dawki, na jaką zareaguje. Inną propozycją jest obroża SportDog, której zasięg wynosi do 700 metrów. Jest to spora odległość, która umożliwia zaawansowaną tresurę nawet najbardziej aktywnego psa. Zestaw posiada możliwość dołączenia do pilota kolejnych dwóch obroży treningowych, dzięki czemu możemy w ten sposób korygować zachowanie trzech psów jednocześnie. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli kilku czworonogów, które np. wspólnie dewastują ogródek lub demolują garderobę.

Dla tych, którym nie wystarcza zasięg 700 metrów, marka SportDog przygotowała obrożę SportTrainer 1225E, która działa w odległości nawet 1200 metrów. Jest to wielofunkcyjny zestaw, który idealnie nadaje się zarówno dla amatorów, jak też dla profesjonalnych treserów. Doceniają go również myśliwi. Charakteryzuje się tym, że obrożę można stosować podczas kąpieli psa w słonej wodzie. Nie ulegnie ona zniszczeniu, a pupilowi nic nie grozi. Produkt posiada certyfikat ECMA.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*