Jaką obrożę treningową wybrać ?

Który system treningowy wybrać ? Takie pytanie zadaje sobie każdy właściciel psa chcący szkolić pupila we własnym zakresie. Jak wiemy takich systemów na naszym rynku jest masa, więc często ciężko jest podjąć decyzję co wybrać. Przede wszystkim należy zwracać uwagę czy produkt jest markowy, czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Powodów, dla których warto jest inwestować w markowe elektroniczne systemy szkoleniowe dla psa wymienić można bardzo wiele. Przede wszystkim produkty markowe – a więc pochodzące od znanych producentów posiadają atesty, o których mowa powyżej. W praktyce oznacza to tyle, że przeszły odpowiednie testy mające na celu sprawdzenie ich bezpieczeństwa oraz jakości.

Jak dobrać obrożę elektroniczną dla psa

Atest stanowi zatem gwarancję, że produkt nie wyrządzi krzywdy ani psu ani jego właścicielowi. Takie systemy zazwyczaj objęte są gwarancją tak więc nie musimy się martwić, że w razie ewentualnej awarii wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, producent zapewnia serwisowanie uszkodzonego urządzenia. Patrząc na powyższe czynniki możemy dokonać wyboru odpowiedniej obroży elektronicznej. Przede wszystkim należy określić wagę psa ponieważ nie wszystkie obroże są dla każdego psa – zazwyczaj są one podzielone na małe psy bądź duże psy. Kolejnym ważnym szczegółem jest to w jakim zasięgu chcemy mieć psa pod kontrolą. Wybór odległości jest naprawdę ogromny od kilkunastu metrów do kilku kilometrów.

Ważne jest również zasilanie systemu treningowego, wiadomo, że obroże elektroniczne zasilane na akumulatorki mają dłuższą żywotność niż baterie, ponadto są odporne na zamoczenia – często jest tak, że pies może się w nich kąpać. W przypadku obroży zasilanych na baterie to oczywiście są one wodoodporne, ale tylko na opady atmosferyczne. Są one również nieco tańsze, więc wybór należy do każdego właściciela psa. Gdy już wszystkie czynniki zostały przez nas określone możemy wybrać odpowiedni model obroży elektronicznej, który spełni nasze oczekiwania. Możemy również zwrócić się do sprzedawcy, który służy pomocą.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*