Jak oduczyć psa ucieczek?

Ucieczki naszych czworonogów podzielić można na dwie “kategorie”. Mianowicie ucieczki z ogrodu oraz ucieczki podczas spuszczenia psa ze smyczy, na spacerze. Niemniej jednak każdy z tych wybryków jest dla nas bardzo stresujący, gdyż boimy się o bezpieczeństwo naszego psa. Ponadto czujemy także podirytowanie z tego względu, że nasz pies w cale nas nie słucha.

Należy wówczas nauczyć się egzekwować posłuszeństwo od naszego psa. Pies musi do nas czuć respekt, a jeżeli rozpieściliśmy go za młodu, to nie przyjdzie nam to tak łatwo. Po pierwsze, pies musi znać komendy i ich znaczenie. Komendy powinny być krótkie i zwięzłe – po prostu dla niego zrozumiałe.

Ucieczek psa z ogrodu możemy oduczyć za pomocą niewidocznego ogrodzenia zwanego inaczej elektrycznym pastuchem. Dzięki niemu wyznaczymy strefy niedostępne dla psa. Na spacerze możemy natomiast posłużyć się elektroniczną obrożą do tresury psa. Pomaga ona komunikować się z psem na odległość i wyegzekwować wreszcie wysłuchanie komend.


Komentarze: 2

  1. Sylwia
    Napisano dnia 06-01-2012 o godz. 19:52 | Stały link

    niestety mój pies reaguje na zawołanie ale na spacerach jak coś wytropi to ucieka na 20 min i przychodzi wyczerpany że nie może chodzić i to się zdarza bardzo często a muszę go spuszczać ze smyczy żeby się wybiegał co robić?

  2. majka
    Napisano dnia 13-01-2012 o godz. 10:29 | Stały link

    W takim przypadku sprawdzi się obroża elektryczna do tresury psa.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*