Gdy w domu pojawia się pies

Każdy pies wymaga opieki. Musimy mieć to na uwadze, jeśli chcemy przygarnąć pod swe skrzydła czworonożnego pupila. Każda rasa psa jest inna dlatego też musimy uzbroić się w cierpliwość podczas tresury. Niektóre rasy będą po prostu krzątać się po mieszkaniu, domu, zajmą się swoimi sprawami. Jedynie od czasu do czasu musimy wyprowadzić je na spacer, nakarmić, itd. Niestety w większości przypadków nie jest aż tak łatwo. Wiele czworonogów po prostu musi być regularnie wyprowadzane na spacery, zabawiane, a także kąpane, myte, szczotkowane. Wszystko po to, aby po pierwsze nie sprawiały one nam problemów w postaci przykrego zapachu, gubienia sierści, a po drugie, by pies był szczęśliwy.

Sposoby na radzenie sobie z pupilem w domu

Przygarniając psa nie możemy traktować go jako zabawki, czy też prezentu, bo najczęściej wtedy pies po prostu jest traktowany jak przedmiot i często bywa tak, że zostaje on porzucony. By odpowiednio się nim opiekować, decyzje o jego przygarnięciu warto podjąć wspólnie, całą rodziną i najlepiej, by wszyscy byli zgodni. Biorąc psa do siebie nie możemy igrać z jego uczuciami, ponieważ on tak samo jak i człowiek po pewnym czasie po prostu się przywiązuje do nas i staje się jak gdyby członkiem rodziny. Bez względu na to jak będzie traktowany, stale będzie przy swoim panu na dobre i na złe. Dbajmy o to, by pies nie nudził się, miał zapewnioną rozrywkę. Rozrywka to oczywiście nie jest leżakowanie na łóżku, czy też w jego pobliżu, ale to przede wszystkim aktywny wypoczynek, bieganie, spacerowanie, gry i zabawy ruchowe. By ten proces usprawnić warto jest zainwestować w dość tanie zabawki dla psów. Różnego rodzaju gryzaki sztuczne kości, dostarczają psu nie tylko porcji rozrywki, ale także i higieny.

Tak jest w przypadku jamy ustnej. Przed zakupem zabawek ważne jest, aby dokładnie sprawdzić ich atesty, a także materiały z jakich są wykonane. Niestety dosyć często spotkać można się z tym, że na rynku sprzedawane są produkty niesprawdzone, nieprzetestowane. Dodatkowo często sprzedawcy oferują towary niezgodne z wiekiem, rasą psa. Musimy pamiętać, że małe psy powinny mieć zabawki mniejsze, z delikatniejszych materiałów, natomiast psy większe i masywniejsze wręcz na odwrót. Szukając odpowiedniej marki warto jest zajrzeć na łamy sklepu internetowego Easypet.pl. Na jego poszczególnych kartach możemy znaleźć zabawki przedstawione z myślą o danej rasie psa lub też jego rozmiarach. Podział odbywa się na małe, średnie i duże psy.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*