Dobór obroży elektronicznej

Osoby pragnące odzwyczaić swojego psa od nadmiernego szczekania i warczenia bardzo często decydują się na elektryczne obroże antyszczekowe. Jest to ogólnie rzecz biorąc bardzo dobry wybór, ponieważ takie obroże są wyjątkowo skuteczne i efektywne – tym bardziej, że w sklepach z szeroko rozumianą elektroniką dla zwierząt jest w dzisiejszych czasach naprawdę ogromny wybór.

Nie mniej jednak pamiętać trzeba o przestrzeganiu w tym zakresie kilku zasad, które są ważne ze względu na bezpieczeństwo pupila. Przede wszystkim tego rodzaju obroża nie może być stosowana u psa, który nie skończył jeszcze szóstego miesiąca życia albo któremu cokolwiek dolega. Zwierzę musi być nie tylko zdrowe, ale i w odpowiednim wieku. Oprócz tego obrożę trzeba dostosować do masy i wielkości psa – to bardzo ważne.

Obroża przeznaczona dla przedstawiciela dużej czy średniej rasy nie będzie odpowiednia dla małego czworonoga – stanie się dla niego zbyt dużym obciążeniem, a w takiej sytuacji o efektywnym treningu nie ma nawet mowy. Rzecz jasna stosować należy obroże tylko znanych firm i kupione u autoryzowanych sprzedawców, tylko takie posiadają wszelakie wymagane atesty gwarantujące bezpieczeństwo.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*