Akcesoria przydatne przy tresurze

Zwolennicy stosowania metody kija i marchewki mogą śmiało wprowadzić ją w życie podejmując się tresury swojego psa. Na rynku znajduje się wiele urządzeń, które ułatwiają szkolenie czworonoga. Nie wolno jednak zapominać, że pies szybciej nauczy się wykonywania naszych poleceń, kiedy będzie wiedział, że zostanie za to nagrodzony. Zapowiedzią nagrody jest m.in. dźwięk klikera. Połączenie jednorakiego sygnału z każdorazową nagrodą pomaga psu zapamiętać, za co tę nagrodę dostaje. Ludzki głos zmienia się pod wpływem emocji, więc wyrażone pochwały nie przyniosą takiego skutku, jaki osiągnie kliker i następująca po nim niespodzianka. Powtarzający się dźwięk szybciej zapadnie w pamięć naszego pupila. Trzeba pamiętać, że dźwięk musi następować bezpośrednio po wykonaniu polecenia. Inaczej może zostać błędnie odebrany. Nagradzanie za konkretne osiągnięcia jest bardzo ważne.

Potrzebujesz pomocy w tresurze psaW jaki sposób można to zrobić? W sklepie www.EasyPet.pl dostaniemy m.in. piłeczki o waniliowym zapachu. Napełniając je psimi przysmakami- np. ciasteczkami- nagradzamy naszego ulubieńca, jednocześnie pobudzając go do dłuższej zabawy, ponieważ ciasteczko musi pokonać specjalny labirynt zanim zostanie schrupane. Wypadające przysmaki motywują zwierzaka do gryzienia piłeczki, a nie naszych butów. Podobną propozycją jest Molecule. Zabawka posiada regulowany otwór, który powoduje, że smakołyki wydobędą się tylko podczas kręcenia i obracania. To doskonały sposób na wypełnienie psu czasu, kiedy nie możemy się nim zająć.

Inną propozycją są gryzaki Denti. To zarówno zabawa, jak i forma pielęgnacji uzębienia naszego ulubieńca. Gryzaki wydają dźwięki, posiadają zapachy, a także czyszczą zęby psa. Specjalne wypustki masują dziąsła podczas świetnej zabawy. Inną nagrodą za wykonanie naszych poleceń może być dla psa spacer połączony z rzucaniem Ringo lub latającym Twisterem. Możemy wykorzystać te produkty do nauki aportowania. Marka Loofa oferuje nam szeroki wybór zabawek pluszowych, którymi możemy zająć naszego psiaka. Są to np. pluszowe zwierzątka z piszczałką, gryzaki, maskotki z wbudowanym sznurem. Doskonałą opcją jest zakup gadżetów, które są wodoodporne. Pozostawione koło domu nie ulegną zniszczeniu, a przy ich pomocy możemy bawić się z psem nawet w czasie deszczu lub w wodzie. Tutaj mamy do wyboru piłki, bumerangi, frisbee czy ringo.


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczono gwiazdką *

*
*